Srebrne pierścionki – praktyczne wskazówki

Srebrny pierścionek

Pierścionki srebrne cieszą się dużym powodzeniem. Noszą je zarówno celebrytki, bizneswoman, jak i uczennice czy studentki. Pierścionek nie pyta, ile kto ma wiosen na swoim koncie – dodaje uroku każdej kobiecie. Przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek dotyczących srebrnych pierścionków.

Pierścionki srebrne to, obok kolczyków, najczęściej wybierany rodzaj biżuterii. Z tego, co wiadomo, ich historia zaczyna się mniej więcej 4000 lat p.n.e. Pisać zaczęli ją Chaldejczycy (wcześniejsza nazwa to Babilończycy).

Pierścionek srebrny

Dlaczego warto mieć pierścionek ze srebra? Pierścionki srebrne zachwycają swoim wyglądem. Są na tyle różnorodne i precyzyjnie wykonane, że każda kobieta, nawet najbardziej wymagająca, bez problemu znajdzie coś dla siebie. Wystarczy sprawdzić najmodniejsze modele na stronie Prana Shop, by wiedzieć – „co się teraz nosi”. Jedne panie lubią bogate zdobienia oraz duże oczka, które są eleganckie, modne a przede wszystkim rzucające się w oczy. Inne wolą wersje delikatne z minimalistyczną błyskotką dodającą uroku – każda może dobrać coś w swoim guście.

Mam srebrny pierścionek, bo…

Pierścionki srebrne warto docenić również za uniwersalizm. Są dobrym rozwiązaniem, kiedy wybieramy się na np. urodzinową imprezę, ale też na co dzień jako uzupełnienie zwykłej sukienki czy jeansów. Ich wszechstronność polega również na tym, że stanowią właściwą ozdobę zarówno dla kobiet dojrzałych, jak i dla nastolatek, które dopiero wkraczają w biżuteryjny świat.

Na srebro decyduje się wiele osób, także dlatego, że w większości przypadków nie jest ono alergenem. Srebro można też bez problemu utrzymać w czystości. Jeżeli będziemy przestrzegali pewnych zasad dotyczących konserwacji, pierścionki srebrne posłużą nam przez wiele lat. O jakich regułach mowa? Kiedy mamy na palcu srebrny pierścionek, jak ognia unikajmy kontaktu z solą. Koniecznie ściągajmy go, jeżeli akurat zajmujemy się przygotowywaniem potraw czy sięgamy rękoma po słone przekąski. Srebrny pierścionek trzeba zdejmować również zanim przystąpimy do sprzątania czy udamy się na basen. Także kiedy zabieramy się za wykonywanie makijażu, biżuteria tego typu nie powinna być na naszych dłoniach, ponieważ niektóre kosmetyki zawierają związki chemiczne nietolerowane przez srebro.

Poza tym, pierścionki srebrne powinny być nakładane na mokre dłonie. Wilgoć przyczyni się do tego, że ich powłoka zacznie się odbarwiać. Natomiast jeżeli chodzi o czyszczenie, to tu wystarczy, że sięgniemy po wodę z mydłem i delikatnie pierścionek umyjemy.

Srebrne pierścionki

Kamień i oprawa

Srebro lubi kamienie szlachetne. Z nimi jest jeszcze bardziej wytworne, eleganckie, interesujące. Pięknym uzupełnieniem srebrnego pierścionka są takie kamienie jak chociażby rubin, diament, szafir, tanzanit czy ametyst. Przy czym warto mieć świadomość, że na wygląd pierścionka oraz jego trwałość niebagatelny wpływ ma jego oprawa. Jeżeli zależy nam na tym, żeby błyskotka pięknie mieniła się w świetle, wybierzmy sposób osadzania, który określany jest jako łapki. Okalają one kamień, dzięki czemu nie przemieszcza się.

Z kolei jeżeli nasz tryb życia powoduje, że pierścionki srebrne przez nas noszone mogłyby się przypadkowo uszkodzić, postawmy na osadzanie o nazwie carga, gdzie kamień otaczany jest na całym obwodzie. Więcej interesujących porad znajdziecie na Prana Shop.

Wszystko fajnie, ale co z rozmiarem?

Kiedy już zdecydowaliśmy się na dany pierścionek, upewnijmy się, że ma on właściwy rozmiar – jest to proste, kiedy kupujemy coś w sklepie stacjonarnym. Natomiast jeżeli pierścionki srebrne znaleźliśmy online, to tu pojawiają się schody. Istnieje jednak też poręcz, więc można je pokonać. Musimy jedynie zmierzyć wewnętrzny obwód biżuterii, którą mamy w domu. A jeżeli nie możemy tego zrobić na przykładzie pierścionka, bo w naszej szkatułce królują bransoletki i łańcuszki, wystarczy, że owiniemy palec cienkim sznurkiem, zostawiając przy tym trochę luzu.

Pierścionki srebrne nie powinny być bowiem zbyt ciasne. Następnie należy bardzo dokładnie i rzetelnie zmierzyć długość wykorzystywanego sznurka, uwzględniając również dziesiąte części milimetra. Na koniec pozostaje nam jeszcze tylko odszukanie w tabeli rozmiarów właściwego numeru. A jeżeli posiadamy w domu suwmiarkę, wszystko uda się jeszcze szybciej.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *