Ty również przygotuj się do wojny!

W związku z tym, że pogoda staje się coraz bardziej przyjemna, a także zachęca do wyjścia z czterech ścian, warto zastanowić się w jaki sposób można z niej skorzystać, żeby przy okazji trochę się poruszać. Niestety nie wszystkich temperatura zachęca od razu do wskoczenia w rolki, czy ubrania do biegania. Dlatego mam dla Was dobre rozwiązanie, dzięki któremu przy okazji spędzicie czas z grupą znajomych, odstresujecie się i pozbędziecie pokładu negatywnej energii.

O czym mowa?

Moją propozycją jest… paintball! Gdy macie zebraną ekipę, której adrenalina buzuje, a także liczą na świetną zabawę – to właśnie coś dla Was. Gdy zarezerwujecie sobie miejsce dostaniecie specjalne stroje (często o wzorze moro), maski (dzięki którym ochronicie najbardziej narażone na uszkodzenie – oczy i uszy) oraz sprzęt – markery wraz z zapasem kulek wypełnionych farbą. Gra polega na tym, aby nie dać się trafić oraz zdobyć flagę przeciwnej drużyny. Jednak przed zarezerwowaniem terminu warto ustalić między sobą rodzaj paintballa, ponieważ mamy ich dwa!

Woodball

Czyli wersja gry zespołowej, w której możemy grać w warunkach naturalnych, lub zbliżonych do naturalnych. Często są to lasy, łąki, pagórki, czy opuszczone fabryki. Takie miejsca zazwyczaj są ogrodzone taśmą (aby podczas emocjonującej gry nie pobiec zbyt daleko i nie zgubić się), dołożone są specjalne przeszkody, czy elementy, za którymi można się schować i czaić na przeciwnika – zazwyczaj są to beczki, słupy, snopki siana itp. W tej wersji bardzo ważny jest strój. Zazwyczaj dostaje się go od organizatora – są to stroje mundurowe, często wojskowe z kolorową opaską, aby drużyny mogły się odróżnić. Dzięki takiej kolorystyce mamy dodatkowy kamuflaż i gra staje się jeszcze bardziej wciągająca.  Jednak na wszelki wypadek warto przygotować swój strój – w ciemnych, stonowanych kolorach, aby zbytnio nie rzucać się w oczy.

Speedball

Wygląda podobnie jak woodball, z tą jednak różnicą, że nie odbywa się w miejscu naturalnie do tego przystosowanym, a całkowicie przystosowanym. Mogą to być wydzielone do tego pomieszczenia z ustawionymi przeszkodami, a także otwarta, ogrodzona przestrzeń, jednak płaska, bez drzew, czy naturalnych „schronów”. Wszystko jest upozorowane i przygotowane przez organizatora. W takich sytuacjach wykorzystuje się również beczki, często opony, kontenery itp. Zasady gry są takie same – nie daj się trafić i spraw, by Twoja drużyna zdobyła flagę konkurencji.

Gra scenariuszowa

Jeśli ustalicie sobie z organizatorem lub sami wymyślicie scenariusz możecie wejść na wyższy poziom gry. Niezależnie, czy będzie to speedball, czy woodball, scenariusz będzie dodatkową atrakcją. Takie z góry ustalony przebieg zdarzeń często nawiązuje do działań historycznych i wojennych. Dlatego ta opcja zapewne będzie idealną dla osób zafascynowanych historią.

Wady

Jedynymi wadami paintballa są bolesne strzały oraz siniaki, które pozostają po kuleczce z farbą. Jednak, gdy jesteś tak zafascynowana grą – nie zwracasz takiej uwagi na ból, a przebieg gry wytwarza adrenalinę, która pcha Cię do przodu, gdzie celem jest zdobycie flagi przeciwnika! Do boju!

Tagi: ,

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *