Bez telefonu jak bez ręki? Zabierz go na trening!

Bez telefonu jak bez ręki

Telefon – nieodzowny gadżet zarówno młodszych, jak i starszych. Ostatnio ciągłe korzystanie ze smartfonów stało się codziennością, niestety nawet w towarzystwie.

Co prawda można ćwiczyć podzielność uwagi, jednak jest to przede wszystkim brak szacunku dla drugiej osoby. Co innego w przypadku, gdy uprawiamy jakąś aktywność fizyczną i zabieramy ze sobą telefon „do towarzystwa” – zazwyczaj aby włączyć muzykę lub aplikacje obliczające dystans, czy spalone kalorie. Wtedy pojawia się pytanie – gdzie go schować i jak się z nim poruszać, żeby nie ograniczał ruchów?

Bez telefonu jak bez ręki
Bez telefonu jak bez ręki

Case na ramię – sprawdza się idealnie zarówno do biegania, jazdy na rolkach, rowerze, na siłowni zewnętrznej i podczas innych aktywności. Niewątpliwie najlepszą zaletą tego typu rozwiązania jest to, że mamy obydwie ręce wolne, nieskrępowane, a jednocześnie ćwiczymy ze świadomością, że nie zgubimy swojego telefonu. Ponadto kabel od słuchawek nie plącze się tak, jak w przypadku noszenia telefonu w kieszeni, czy w ręce. Mamy również pewność, że komórka nie wypadnie ze zbyt małej kieszonki.

Bez telefonu jak bez ręki
Bez telefonu jak bez ręki

Jednak przed zakupem lepiej wybrać się do sklepu stacjonarnego i dobrać idealny egzemplarz dla siebie – przymierzyć i porównać z innymi. Nie warto kupować „na oślep” bez wcześniejszych pomiarów, ponieważ po zakupie takiego sprzętu może się okazać za luźny, bądź odwrotnie – zbyt opięty, co przysporzy jeszcze więcej problemów związanych z wymianą i koniecznością szukania na nowo innej, tym razem odpowiedniej opaski.

Bez telefonu jak bez ręki
Bez telefonu jak bez ręki

Na początek – istnieje kilka rodzajów mocowania opasek na ramię – najłatwiej dopasować do obwodu ręki takie, które są na rzepę – w każdej chwili można zmienić siłę uścisku, a także szybko ściągnąć pokrowiec.

Dla osób, które wykorzystują opaskę naramienną w celu słuchania muzyki bardzo ważna może się okazać możliwość zmiany piosenki, bądź odebrania połączenia. Dlatego większość z takich armandów posiada front wykonany z foliowanego tworzywa, które ułatwi obsługę telefonu. Ważne również jest, aby pokrowiec był wykonany z lekkich materiałów, które nie będą odczuwalne podczas treningu, a jednocześnie były oddychające na tyle, by po zdjęciu nie zastać odmoczonej ręki. Ponadto większość takich armandów pokryta jest materiałem wodoodpornym – dzięki temu możemy wykonywać wybraną aktywność fizyczną także podczas opadu deszczu.

Warto również zwrócić uwagę na to, czy opaska naramienna zaopatrzona jest w elementy odblaskowe – co jest niezwykle ważne, gdy wybierzemy się na trening w godzinach popołudniowych, bądź wieczornych. Niby drobnostka, jednak zawsze należy na to zwracać uwagę – jeśli armand nie posiada takich elementów należy wtedy zaopatrzyć się w nie dodatkowo.

Dla osób, których domownicy są często nieobecni bardzo ważne w chwili wyboru okaże się to, czy opaska posiada dodatkowe kieszonki – m.in. na klucze, czy pieniądze.

Dlatego dla osób, które są nierozłączne ze swoimi telefonami komórkowymi, a także cenią sobie aktywność fizyczną najlepszym rozwiązaniem okaże się być opaska na ramię, dzięki której zyskamy swobodę ruchu, przy jednoczesnym komforcie użytkowania.

Tagi: ,

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *