Longboard – nie tylko dla szpanu?

Chcesz poczuć wiatr we włosach, a jednocześnie twardo stąpać po ziemii? Uwielbiasz czuć, że możesz wszystko, podczas gdy problemy zostawiasz daleko za sobą? Jeśli drzemie w Tobie dusza szaleńca, który pragnie poczuć adrenalinę nie tylko podczas skoku ze spadochronu, ale także na co dzień, w drodze do pracy – longboard jest idealnym rozwiązaniem właśnie dla Ciebie!

Skąd taka popularność?

Dlaczego stał się tak popularny? Przede wszystkim z tego względu, że jest to coś innego. Wiadomo, że nowości bardzo szybko stają się modne, począwszy od ciekawych przeróbek piosenek, a skończywszy na nowych rozwiązaniach technologicznych, czy sprzętowych. Tak samo jest w przypadku longboarda, czy równie popularnych (szczególnie wśród najmłodszych) fishek! Wymyślono jest już w latach 50. kiedy to znudzeni surferzy oczekujący większych fal zechcieli poszaleć na desce.

rys. longboard

Co w nich jest tak wyjątkowego?

Longboard to w dużym skrócie wydłużona deskorolka. W związku z tym, że mierzy nawet do 150 cm osiąga dużo większą prędkość, niż zwykła deskorolka.

Podłoże longboarda ma dłuższy i szerszy blat, co pozwala na wygodniejszą jazdę i łatwiejsze ułożenie nóg. Dodatkowo jazda na lonboardzie jest dużo bardziej stabilna, niż ma to miejsce na deskorolce.

Kolejna kwestia, to kółka, które również są większe, niż w zwykłej desce. Co dzięki temu osiągamy? Większą możliwość manewrowania i omijania przeszkód. Dlatego longboard dobrze sprawdza się nie tylko w jeździe miejskiej, ale również po nierównej powierzchni.

Plusów jest naprawdę sporo, a przyjemność z jazdy ogromna. Dlatego nawet początkujący mogą spróbować swoich sił w jeździe na longboardzie!

rys. droga do pracy

Co zyskuje podczas takiej jazdy?

Przede wszystkim letnią alternatywę białych szaleństw – ci, którzy uwielbiają jazdę na snowboardzie, czy nartach na pewno świetnie odnajdą się również na lonboardzie.

Co więcej, jeśli denerwują Cię wieczne remonty ulic, korki, w których tkwią samochody, czy autobusy, a także wiecznie przepełnione parkingi – wypróbuj tę formę transportu. Dzięki swojemu kształtowi nabiera znacznej prędkości, a podczas deszczu łatwo schowasz się z nią pod pobliski daszek 😉

Dodatkowo jest to świetny trening szczególnie dolnej partii ciała – nóg oraz pośladków. Ale nie tylko, utrzymanie prawidłowej postawy wymusza napięcie zarówno mięśni brzucha, jak i pleców.

Zalet jest wiele, nie sposób ich wymienić, na pewno jest to hit sezonu letniego. A Ty, spróbujesz swoich sił w longboardingu? ;>

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *