Trening na kajakach? Przekonaj się sama!

Nadszedł czerwiec, piękniejsza pogoda, a Tobie już brakuje pomysłów na inne spędzenie czasu z najbliższą rodziną lub znajomymi? Lubicie gdzieś wyjeżdżać, poszaleć i spędzać razem czas, ale pobliskie miejscowości już zwiedziliście kilka razy, a na dalsze wypady albo nie macie na tyle czasu, albo funduszy. Co możecie wykorzystać? Przede wszystkim to, co macie dostępne pod nosem, a nigdy nie zdawaliście sobie z tego sprawy. Zapewne pobliskie miejscowości posiadają takie atrakcje, o których Wam się w głowach nie mieściło. Wystarczy popytać i poszukać, aby świetnie się bawić.

Co warto ze sobą zabrać wybierając się na spływ?

Kajaki to nie tylko świetna zabawa, ale również dobry trening! Dlatego oprócz prowiantu i dobrego humoru warto zabrać ze sobą coś więcej.

Po pierwsze, wybierając się na spływ zapewne sprawdzacie jaka pogoda Was czeka. I bardzo dobrze – w trakcie deszczu nie będzie to dla nas przyjemność, a udręka. Jednak w przypadku wyższej temperatury i bezchmurnego nieba należy pamiętać o kremach z filtrem i okularach przeciwsłonecznych! Postawcie przede wszystkim na bezpieczeństwo Waszych oczu oraz skóry.

Jeśli mowa o bezpieczeństwie – warto zabrać ze sobą kamizelkę ratunkową. Co prawda wypożyczając sprzęt właściciel powinien zapewnić kajak, wiosła i kamizelki, jednak na wszelki wypadek warto mieć ze sobą chociaż jedną, awaryjną.

Zabierz ze sobą torebki foliowe, do których schowasz dokumenty, telefon, czy aparat w razie niespodziewanej wywrotki 😉

Pierwsze kroki – jak się przygotować?

Wbrew pozorom pływanie kajakiem nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Nawet początkujący świetnie sobie poradzą jeśli będą przestrzegać pewnych zasad. Przede wszystkim nie wsiadajcie do kajaku pod wpływem alkoholu – aby nie sprawiać problemu zarówno sobie, jak i innym użytkownikom spływu. Następnie rozgrzejcie swoje mięśnie – głównie górnej partii ciała. Nasmarujcie się kremem z filtrem i załóżcie kamizelki. Przy wsiadaniu do kajaków pamiętajcie o tym, aby nim nie kołysać, a wsiadać ostrożnie. Jeśli pływacie w parach lepiej, aby to mężczyzna był głównym sterującym. Musicie znaleźć wspólny rytm, w którym razem będziecie uderzać wiosłami o wodę. Należy wykorzystać swoją wewnętrzną siłę, ponieważ opór wody może sprawiać pewne problemy.

Korzyści wynikające ze spływu kajakiem

Przede wszystkim jest to świetny trening, szczególnie górnej partii ciała – mięśni najszerszych grzbietu, równoległobocznych i czworobocznych na plecach, a także mięśni obręczy barkowej oraz bicepsów. Dodatkowo, spalisz niepotrzebne kalorie oraz poprawisz przemianę materii, przy jednoczesnym zwiększeniu pojemności płuc.

Oprócz tego, kajakarstwo to ciekawy sposób na relaks i odcięcie się od problemów codzienności. Towarzystwo świeżego powietrza, natury, szumu wody i ćwierkania ptaków doda Ci energii, odstresuje, a także wyjątkowo uspokoi.

Dodatkowym atutem będzie skorzystanie z promieni słońca i nabranie opalenizny, co wyjątkowo spodoba się piękniejszej płci 🙂

 

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *