Aktywność na majówce

Weekend majowy właśnie się zaczął. Większość z nas z utęsknieniem wyczekuje dodatkowych dni wolnych od pracy lub uczelni planując rodzinne wyjazdy, grille w towarzystwie znajomych, z którymi nie widzieliśmy się dość długo lub zwykłe leniuchowanie na działce, czy przed telewizorem. Jednak pamiętajmy, aby nie zmarnować tego czasu tylko na wylegiwanie się na łóżku, czy leżaku. Wykorzystajmy ten czas aktywnie. Postarajmy się spędzić urlop w ciekawy sposób serwując naszemu ciału odrobinę ruchu.

Długi weekend

W tym roku weekend majowy nie jest zwykłym weekendem, a jego kontynuacją. W związku z tym, że pierwszy dzień maja wypadł w poniedziałek, wolne trwa aż do środy. Co więcej, warto zauważyć, że mamy świetną okazję do przedłużenia wolnego – dwa dni urlopu sprawią, że będziemy mogli cieszyć się aż 9 dniami odpoczynku! Zatem, jakie są Wasze plany na majówkę? Nie pozostaje nam nic innego jak snuć piękne plany na ten czas oraz… śledzić prognozę pogody!

Planowanie

Weekend majowy oraz dodatkowe wolne, konspiracyjnie wymyślone zawczasu, pozwala na wymyślenie innej możliwości spędzenia czasu. Jest to jeden z niewielu terminów w ciągu roku, kiedy domy noclegowe i pensjonaty (w górach, ale nie tylko) przeżywają prawdziwe oblężenie. Jak w kwestii wakacji wypoczynek rozkłada się na 3 miesiące, tak weekend majowy jest tylko jeden ;). Dlatego warto wcześniej zaplanować czy stawiamy na wjazdówkę, czy delektujemy się spokojem w miastach, z których całe rodziny (a także studenci) na ten czas uciekają.

Wycieczki

Majówka to piękny czas na spędzenie go z całą rodziną lub z paczką znajomych. Gdy pogoda dopisze najlepszym rozwiązaniem jest wypad za miasto lub wybranie się do tych miejsc, w których jeszcze nie byliśmy, a chcielibyśmy zwiedzić. Kazimierz Dolny, Zamość, Krzyżtopór, Sandomierz, a może bardziej standardowo – Warszawa, Wrocław, czy Kraków. Zarówno te większe, jak i mniejsze miejscowości to świetny pomysł na aktywne spędzenie wolnego czasu, przy jednoczesnym nacieszeniu oka pięknymi widokami i zabytkami!

Nowe życie altanek i działek

A w przypadku, gdy nie macie ochoty wydawać oszczędności na wynajmowanie noclegów, czy bilety wstępów do pięknych muzeów, czy zabytków odświeżcie znajomości lub wykorzystajcie swoje działki. Jeśli posiadacie chociaż malutki skrawek ziemi, taras, czy altany – uwierzcie, większość z nas (głównie mieszkańcy miast) marzą o tym, by mieć kawałek własnej przestrzeni na świeżym powietrzu. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem na cieplejsze wieczory są grille i ogniska w gronie najbliższych. Do tego akompaniament gitary, ulubionej muzyki, butelka piwa, czy lemoniady, a także własnoręcznie przygotowanie sałatki, mięsa, czy szaszłyki. Czego chcieć więcej? 🙂

Jednak biorąc pod uwagę wszystkie powyższe atrakcje, z których aż szkoda byłoby nie skorzystać należy wziąć pod uwagę to, na co nie mamy żadnego wpływu. Pogoda może nam płatać figle, dlatego warto przygotować sobie jakąś alternatywę na tak długi weekend w sytuacji, gdy zamiast słonecznych dni przywita nas deszcz i szarość miasta.

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *