Rękawiczki treningowe – piękne dłonie i bezpieczeństwo w jednym

Pewnie większość z Was zastanawia się po co w ogóle używa się rękawiczek do treningów? Głównie początkujący uważają, że jest to zbędny, do niczego niepotrzebny wydatek, a rękawiczki do ćwiczeń to tylko kwestia odpowiedniej „stylówki”. Tak zwane „koksy”, w obcisłych koszulkach na ramiączkach, które ukazują umięśnioną klatkę piersiową, krótkie spodenki, które mają odsłonić mięśnie na łydkach i udach, shakery oraz… oczywiście rękawiczki bez palców. Taki obraz ukazuje się początkującym, gdy pomyślą o wizycie na siłowni. Jednak, wbrew pozorom rękawiczki treningowe nie są tylko kwestią mody, czy dobranej stylówki. Nie powinny kojarzyć się negatywnie, a wręcz przeciwnie.

Trening bez rękawiczek

Oczywiście nie każdy trening wymaga tego, aby zaopatrzyć się w rękawiczki. Trening cardio, interwały, czy ćwiczenia fitness, do których nie używamy żadnych dodatkowych obciążeń nie wymagają dodatkowych gadżetów. Wystarczy samozaparcie, dobry humor, odpowiednie buty i strój, który będzie odprowadzał wilgoć z naszego organizmu, a także pozwalał naszej skórze oddychać. W takich przypadkach, kiedy dłonie nie są nadużywane i nie mają kontaktu z metalem nie ma potrzeby, aby osłaniać je dodatkową warstwą ochronną.

Gładkość dłoni

Jednak w kwestii ćwiczeń siłowych, gdy próbujemy swoich sił z coraz to większym ciężarem (niezależnie, czy robimy właśnie trening nóg, pleców, czy klatki piersiowej) – mamy do czynienia ze sztangami, hantelkami oraz kettlami. W takim przypadku nasze dłonie, nie zabezpieczone w odpowiedni sposób rękawiczkami, po czasie przestaną być tak piękne, gładkie i kobiece, do jakich się przyzwyczaiłyśmy. Trening siłowy bez rękawiczek pozostawi na naszych pięknych dłoniach znamiona ćwiczeń, stwardnienia, a nawet odciski. To przede wszystkim kwestia estetyczna, jednak i o niej należy pamiętać udając się na siłownię.

Bezpieczeństwo

Rękawiczki treningowe to nie tylko kwestia estetyczna, która zabezpiecza dłonie przez odciskami i zgrubieniami, ale również bezpieczeństwa wykonywania ćwiczeń. Jak wiadomo, dobry trening to taki, podczas którego spływa nam pot po plecach. Niestety ten pot nie zawsze jest mile widziany. W połączeniu z ciężkim obciążeniem mamy do czynienia ze ślizganiem się dłoni i ryzykiem zmiany położenia sztangi, hantli, czy kettla, a nawet ich wypadnięciem z rąk. Wtedy szybko należy odskoczyć z miejsca wykonywanych ćwiczeń, aby nie wyrządzić sobie większej krzywdy. To w takich sytuacjach rękawiczki treningowe okazują się być niezmiernie pomocne. Ich zadaniem bowiem jest zapewnienie pewności chwytu i stabilizacji dłoni w miejscu styku z dodatkowym sprzętem.

Niby taki mały dodatek, kojarzący się z modnymi dziewczętami, które zawsze muszą wyglądać idealnie, lub z tak zwanymi „dzikami” na siłowni, a okazuje się być nieoceniony w kwestii bezpieczeństwa podczas wykonywanych ćwiczeń. Nie masz jeszcze swojej pary rękawiczek? Czas to zmienić! Jednak musisz się zastanowić, czy wolisz piankowe wykończenie, czy może mocniejsze – skórzane? Decyzja należy do Ciebie, a szeroki wybór kolorów, wzorów i krojów na pewno pozwoli Ci wybrać te, które Cię zachwycą!

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *