Szczoteczka elektryczna – nowoczesna profilaktyka jamy ustnej

elektryczne szczoteczki

Prawidłowo dobrana szczoteczka elektryczna będzie w stanie dotrzeć do trudno dostępnych zakamarków, nie podrażni naszych dziąseł i pomoże nam zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej.

Jeśli chodzi nam po głowie szczoteczka elektryczna, zanim ją kupimy powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na stan naszych dziąseł i uzębienia. W tym celu najlepiej umówić się na konsultację stomatologiczną u specjalisty, który pomoże dobrać nam szczoteczkę o odpowiednich parametrach.

Jakie znamy rodzaje szczoteczek?

Na współczesnym rynku funkcjonują w sprzedaży cztery podstawowe rodzaje szczoteczek do zębów: tradycyjne szczoteczki manualne, szczoteczki elektryczne rotacyjne, soniczne i ultradźwiękowe. Pierwszym ze wspomnianych wyżej typów szczoteczek są klasyczne szczoteczki manualne, które do tej pory stanowią podstawowy i najpowszechniejszy rodzaj. Ich budowa jest bardzo prosta – składają się z trzech podstawowych elementów : główki z włosiem, szyjki i rączki. Czyszczenie zębów szczoteczką tradycyjną odbywa się za sprawą wykonywania odpowiednich ruchów ręki. Szczoteczki manualne podzielić można na szczoteczki zwykłe ( pęczkowe i wielopęczkowe) oraz specjalistyczne ( pooperacyjne czy ortodontyczne).

Kolejnym rodzajem szczoteczek, są szczoteczki elektryczne, które uważa się za znacznie skuteczniejsze i dokładniejsze w usuwaniu płytki bakteryjnej z powierzchni zębów. Nowoczesne typy szczoteczek elektrycznych poza systemem ruchów oscylacyjnych wyposażone są dodatkowo w technologię 3D, co oznacza, że poza obrotami w prawo i lewo, mogą wykonywać także ruchy w górę i w dół. Korzystając ze szczoteczki elektrycznej musimy zachować pewną dozę ostrożności, gdyż niewłaściwe ustawienie, zbyt mocny nacisk, czy przyłożenie szczoteczki w niewłaściwym miejscu może spowodować uszkodzenie dziąseł lub szkliwa zębów. Chcąc uniknąć tego typu zdarzeń producenci wzbogacili funkcje szczoteczek elektrycznych o czujniki czasu (timer) oraz czujniki nacisku. W porównaniu ze szczoteczką manualną, szczoteczka elektryczna wiąże się z niemałym wydatkiem, jednak regularna wymiana głowic pozwala korzystać z niej przez wiele lat.

szczoteczki elektryczne

Szczoteczki soniczne to również szczoteczki elektryczne. Są urządzeniami nowszej generacji, wykorzystującymi w swej pracy dźwięki o wysokiej częstotliwości. Fale dźwiękowe rozchodząc się w ślinie i wodzie, znajdujących się w jamie ustnej, wraz z pastą do zębów i powietrzem tworzą liczne mikrobąbelki, które z kolei docierają do najbardziej niedostępnych przestrzeni. Technologia soniczna pozwala uzyskać wysoką precyzję czyszczenia. Urządzenia dedykowano grupom osób borykającym się z problemami dziąseł (skłonność do krwawień, stany zapalne, choroby), z paradontozą oraz dzieciom.

Najnowszymi modelami szczoteczek elektrycznych są szczoteczki ultradźwiękowe. Są to urządzenia najbardziej zaawansowane technologicznie, wykorzystujące w swej pracy fale ultradźwiękowe. Lecznicze fale eliminują z jamy ustnej bakterie chorobotwórcze, co znacząco wpływa na poprawę stanu dziąseł i przyzębia.

Odpowiednio dobrana szczoteczka elektryczna pozwala nam zaoszczędzić niepotrzebnych wizyt u stomatologa i stresu, więc nie czekaj i zainwestuj w odpowiednią higienę jamy ustnej.

Artykuł zredagowano dzięki materiałom ze strony HappyDental https://www.happydental.pl/category/szczoteczki-elektryczne, oferującej szczoteczki elektryczne wszystkich rodzajów, dzięki czemu każdy użytkownik znajdzie odpowiednią dla siebie szczoteczkę. HappyDental to gwarancja najwyższej jakości przy konkurencyjnych cenach.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *