Odpowiednie plecaki szkolne, jak je znaleźć

Plecaki szkolne

Obecnie plecaki szkolne są dostępne w wielu wersjach. Jednak to nie ułatwia nam wyboru idealnego plecaka szkolnego do potrzeb naszych dzieci. Jak dobrze wybrać plecak szkolny?

Plecaki szkolne to nie tylko element garderoby, którego dziecko używa będąc w szkole. Nasza pociecha nosi plecak szkolny w drodze na lekcje, ale także wracając do domu. Nierzadko zdarza się, że musi biec na autobus, aby nie spóźnić się na zajęcia lub biega z kolegami i koleżankami mając plecak szkolny na plecach. Aby nawet krótkotrwała aktywność fizyczna nie wpłynęła negatywnie na kręgosłup, musimy wybrać odpowiedni plecak szkolny.

Obowiązkowe zasady, o których musimy pamiętać kupując plecak szkolny

Obecnie coraz więcej rodziców zwraca uwagę na to, jakie plecaki szkolne kupuje dla swoich dzieci, a to naprawdę ogromny postęp. Najważniejsze, aby idealny plecak szkolny posiadał usztywnione plecy, elementy odblaskowe, wzmocnione dno, regulowane szelki oraz przynajmniej dwie komory. Ilość komór to istotna sprawa szczególnie dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze szkołą. Dobry plecak szkolny musi ważyć około jednego kilograma, tak, aby zapewnić naszym dzieciom ogromny komfort. Zalecenia WHO mówią o tym, że maksymalny ciężar plecaka nie powinien przekraczać około 10% masy ciała dziecka do 13 roku życia. Plecaki szkolne powinny być wykonane z materiałów odpornych na działanie warunków atmosferycznych, czyli śniegu i deszczu. Szelki powinny być przytwierdzone do plecaka za pomocą wysokiej jakości nici, które zapewnią wytrzymałość.

Plecaki do szkoły

Elementy odblaskowe to również ogromna i bardzo praktyczna nowość, która zapewnia zarówno bezpieczeństwo, jak i wspaniały design. Zewnętrzne kieszenie na napoje również znacznie ułatwią naszym dzieciom codzienne wyprawy do szkoły.

Odpowiedni rozmiar plecaka szkolnego

Jak wiele elementów naszej garderoby, tak i plecaki szkolne występują w kilku rozmiarach. Dobór odpowiedniego rozmiaru plecaka do naszych potrzeb ochroni nasz kręgosłup przed wieloma schorzeniami. Dlatego tak ważne jest, aby dokładnie sprawdzić tabele rozmiarów przed zakupem. Ważne również jest to, aby zwrócić uwagę na przeznaczenie plecaków pod względem płci. Na rynku występują plecaki zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Wszystko dlatego, że kręgosłupy są inaczej zbudowane i potrzebują innej konstrukcji. Jeżeli znaleźliśmy już odpowiedni rozmiar dla postawy naszego dziecka, teraz powinniśmy przystąpić do regulowania plecaka szkolnego. Nie należy regulować go na pusto, powinniśmy włożyć do środka jakiś ciężar w postaci na przykład książek. Plecak najprościej regulować dzięki szelkom, ponieważ ma on ściśle przylegać do naszego kręgosłupa.

Pamiętajmy, że najlepiej kupować plecaki szkolne polskiego producenta, nie tylko ze względu na chęć wsparcia krajowego przemysłu, ale również na ich wysoką jakość.

Czy istnieją złe konsekwencję dopasowania plecaków szkolnych?

Plecak szkolny może uczynić naszym dzieciom ogromną krzywdę, jeżeli zostanie źle dobrany i wyregulowany. Obecnie badania dowodzą, że około 90 % uczniów w naszym kraju cierpi na bardzo poważne wady postawy, jak na przykład skolioza, kifoza czy lordoza. Jak łatwo można się domyślić, przyczyna tych chorób zaczyna się właśnie ze złego noszenia plecaka szkolnego. To właśnie w okresie, gdy dziecko idzie po raz pierwszy do szkoły jego plecy i cała postawa zaczyna się dopiero kształtować. Wszelkie wady powstałe w okresie szkolnym mogą mieć ogromny wpływ na całe nasze dorosłe życie.

Jak widzimy, nawet tak niewielka rzecz, jak plecak szkolny może mieć ogromny wpływ na nasze zdrowie i komfort dorosłego życia. Przed zakupem plecaka szkolnego dla naszego dziecka powinniśmy dokładnie zapoznać się z wszelkimi zaleceniami oraz zasadami, jakie obowiązują na świecie.

Plecaki szkolne, tylko renomowanego producenta

Czołowi producenci produkują plecaki szkolne najwyższej jakości, to połączeniem bezpieczeństwa codziennego użytkowania i nowoczesnej estetyki. Poczytaj więcej, jeżeli interesują Cię plecaki szkolne. Wysokiej jakości Plecaki szkolne zapewniają komfort kręgosłupowi i barkom – wszystko za sprawą usztywnianych pleców oraz miękkich i regulowanych ramiączek, ponadto wpisują się w nowoczesne trendy. Firmy oferują plecaki szkolne w zwierzęce motywy (koty, psy, sowy), w paski, w kropki, w graffiti oraz plecaki sportowe – do wyboru do koloru! Modele plecaków szkolnych są tak zróżnicowane, że na pewno przypadną do gustu zarówno młodszym dzieciom, jak i młodzieży.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *