Porównanie wyprzedaży Polskich i zagranicznych.

Czy zastanawiałeś się kiedyś czy w innych częściach świata promocje i wyprzedaże wyglądają tak samo? Czarny piątek, obniżki w środku sezonu… a przede wszystkim ilość procent. Dzisiaj przekonasz się, że Polskie wyprzedaże dużo różnią się od tych zagranicznych.

Z raportów prowadzonych przez „E-commerce w Polsce 2016. Gemius dla e-Commerce Polska” dowiedzieliśmy się, że co raz więcej klientów kupuje na wyprzedażach zagranicznych. Najłatwiej jest to zrobić w państwach Unii Europejskiej gdyż nie jest wtedy pobierane cło, a ceny wysyłek nie są bardzo duże. Lecz skąd wzięło się to zapotrzebowanie i chęć zakupów poza granicami kraju?

Święta wyprzedażowe

• BLACK FRIDAY

Czyli po Polsku tak zwany Czarny Poniedziałek. Jest to święto zapożyczone od zagranicznych przyjaciół. Noc obniżek! Jest to święto ruchome i wypada w czwarty czwartek listopada. Np. w Stanach Zjednoczonych w tym dniu wszystkie sklepy gwarantują swoim klientom obniżki to nawet 85%! Ceny są tak niskie, że ludzi już przed północą ustawiają się w kolejki, by kupić to co chcą w danym sklepie. W Polsce Black Friday nie jest tak spektakularny jak za granią. Wybrane sklepy angażują się w promocje, lecz obniżki nie są aż tak duże. Trzeba przyznać, że z roku na rok sklepów jest co raz więcej a oferty co raz atrakcyjniejsze lecz nie aż tak, by po nocach stać w kolejkach do kupna.

• CYBER MONDAY

Cyber Poniedziałek to następstwo Czarnego Piątku. Jest ono swoistym przedłużeniem Black Friday, lecz tego dnia większość sklepów powiększa swoją ofertę obniżek o promocje na sprzęty elektryczne i elektroniczne. W Polskich sklepach Cyber Monday nie jest bardzo popularny, zaledwie kilka sklepów w całym kraju oferuje w tym dniu wyprzedaże. W sklepach zagranicznych oferta jest niezwykle szeroka a produkty są przecenione znacznie: nawet do 89%.

• FREE SHIPING DAY

W Polsce można spotkać się z dniami, gdy sklep internetowy oferuje darmową wysyłkę. Często są to wybrane dni z okazji świąt: np. dzień mamy, święta bożego narodzenia czy urodziny danej firmy. W zagranicznych sklepach internetowych dodatkowo został ustanowiony jeden dzień w roku, gdzie wszystkie zadeklarowane sklepy mają dzień darmowej wysyłki. Jest to korzystne dla klienta, gdyż kupując poza granicami kraju wysyłka jest zwykle bardzo droga, o ile nie przewyższa wartości zakupu. Taka promocja pomaga zaoszczędzić nasze cenne pieniądze.

Gdzie robić zakupy?

Idealnym miejscem na kupno markowych rzeczy w internecie jest portal https://mybaze.com/pl/. Wiele produktów jest w niesamowitych cenach a dodatkowo są na nie często promocje i obniżki cen. Strona internetowa MyBaze to czytelna, jasna platforma na której łatwo posuwając się po zakładkach możemy znaleźć to, czego potrzebujemy. Warto patrzeć w zakładki z ubraniami sportowymi i fitness możemy znaleźć naprawdę ciekawe produkty w niskich cenach.Firma New Balance ma bogatą ofertę produktów, które możemy kupić w znakomitych cenach. W zakładce Wyprzedaż: NEW BALANCE możemy odbaleźć wszystkie produkty tej firmy. Platforma MyBaze to nie tylko zakupy ale i wiedza. W zakładce „trendy” https://mybaze.com/pl/trendy możemy znaleźć panujące obecnie trendy modowe jak i ciekawe artykuły o produktach, twórcach i najważniejszych ludziach z dziedziny mody.

Obniżki –Polska a reszta świata

Co kraj to obyczaj. Niemieckie wyprzedaże krzyczą radykalnym spadkiem cen. Amerykańskie czarne piątki to praktycznie wymiecenie sklepu do czyta bo ceny są tak kuszące. W Anglii na Black Friday jeździ cała rodzina by zwiększyć szanse na kupienie konkretnej rzeczy. Polska chowa się przy wszystkich innych krajach. Po prostu nie oferujemy klientom takich wyprzedaży jak za granicą, dlatego popyt na zakupy internetowe z sklepów zza granicy tak urósł. Nasze, polskie obniżki to bardziej takie „wyprzedażenki”. Bardzo rzadko kiedy możemy liczyć na wyprzedaże powyżej 85 procent.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *