Nie wiesz gdzie wyjść poćwiczyć?

Ćwiczenia na stadionie

Ile z nas chciałoby wyjść na świeże powietrze i poćwiczyć? Wykonać rozgrzewkę, przebieżkę, a także inne ćwiczenia siłowe lub rozciągające?

Mając nawet swój własny sprzęt trudno znaleźć miejsce, w którym nie będziemy przeszkadzać innym, ktoś nie wejdzie nam w drogę lub nie będzie musiał czekać, aż skończymy serię ćwiczeń. Lasy i polany to dobre rozwiązanie, jednak powierzchnia nie jest zbyt prosta i gładka. Dlatego lepiej wybrać miejsca, które dysponują sporą przestrzenią, płaską nawierzchnią, a także ławkami lub innymi stabilnie stojącymi słupami.

Ćwiczenia na stadionie

Najlepszym rozwiązaniem okazują się być publiczne boiska lub orliki. W takie miejsca możemy się wybrać z grupą znajomych, bądź w pojedynkę – zależy czy jesteś indywidualistą, który nie lubi być oceniany, czy osobą, która pragnie, aby ktoś czuwał nad poprawnością wykonywanych ćwiczeń. Jednak na takich przestrzeniach lepiej ćwiczy się w towarzystwie lubianych twarzy, co daje nam dodatkową motywację do treningu!
Należy pamiętać, aby ćwiczenia zarówno w pojedynkę, jak i w grupie rozpocząć od rozgrzewki! Ponadto trzeba zabrać ze sobą wodę (zarówno do nawodnienia organizmu, jak i umycia rąk w trakcie ćwiczeń „w terenie”), a także ręcznik do podłożenia sobie pod plecy przy niektórych ćwiczeniach, lub zwyczajnie do otarcia potu.

Ćwiczenia na stadionie

Dla osób, które nie lubią biegać, wykonywać ćwiczeń typu cardio lub interwałów, można je połączyć z rozciąganiem lub ćwiczeniami siłowymi. Wtedy nie skupiamy się aż tak bardzo na tym, za czym nie przepadamy, natomiast mamy wybór i urozmaicenie.

Ciekawym rozwiązaniem będzie utworzenie toru zadań składającego się z 5-10 ćwiczeń – każde należy wykonywać w 3 seriach po 8-12 powtórzeń. Oczywiście poza rozgrzewką. Możemy wtedy poczuć się jak na w-fie w szkole, ale właśnie o to chodzi – trening połączony z zabawą to idealne połączenie w kwestii dbania o sylwetkę, a także motywacji i chęci do kolejnych treningów. Jednak jakie ćwiczenia wykonywać w torze zadań? Jeśli na co dzień nie uprawiamy żadnych sportów warto zrobić ćwiczenia, w których przebiegniemy boisko wzdłuż. Kolejne, w którym robimy tzw. skipping A, skipping B oraz skipping C – taki zestaw ćwiczeń na pewno pomoże nam zadbać o kondycję.

Gdy są już włączone ćwiczenia na kondycję warto dołączyć do nich te na rozciąganie – m. in. rozciąganie w siadzie płotkarskim, ćwiczenia na plecy – tzw. „foczka” wykonywana zamiennie z „kocim grzbietem” (klęczymy na ziemi, dotykając pośladkami stóp, palce u rąk wyciągamy jak najdalej przed siebie – nie odrywając pośladków – prostujemy się na rękach podnosząc głowę, prostując nogi i dotykając brzuchem podłogi, następnie wyginamy plecy do nieba z jednoczesnym schowaniem głowy między ręce). Oprócz ćwiczeń na kondycję oraz rozciągających warto zadbać również o nasze mięśnie wykonując kilka ćwiczeń z obciążeniem – jednak to od nas samych zależy na której partii ciała chcemy się skupić – warto zabrać ze sobą podstawowe, małe hantelki.

Orliki i boiska publiczne to idealne miejsca do treningów na świeżym powietrzu. Gdy nie mamy ochoty na ćwiczenia warto zebrać grupę znajomych i zwyczajnie pograć w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną lub ręczną – zagwarantowany trening cardio, interwałowy i siłowy w jednym!

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *