Jedzenie na wynos, czyli moda na lunchboxy!

Lunchboxy, czyli pojemniki na jedzenie, które możesz zabrać ze sobą do pracy, szkoły, na trening, warsztaty, czy inne dłuższe wyjścia. Zazwyczaj kojarzą nam się w nudnymi, twardymi, plastikowymi opakowaniami, które ożywić mogą tylko kolorowe przykrywki lub… oczywiście zawartość.

Jednak tutaj Was zaskoczę. Lunchboxy nie muszą być wcale nudne i brzydkie. Obecnie na rynku jest niezliczona ilość wzorów, kolorów, a także materiałów, z których zostały zrobione. Do wyboru, do koloru!

Lunchbox – z czego jest zrobiony?

Podstawowe, starsze modele zrobione są z plastiku. Dla większości użytkowników okazują się być wystarczające, poręczne i wielofunkcyjne. Można je bez problemu myć w zmywarkach, a także ręcznie. Służą nie tylko przenoszeniu jedzenia w dogodne dla nas miejsce, ale również do przechowywania różnych rzeczy. Ciekawym pomysłem jest również korzystanie z nich w taki sposób, że przygotowane wcześniej dania, czy mieszanki pakujemy i wkładamy do zamrażalki – dzięki temu mamy przygotowaną odpowiednią ilość składników do kolejnego dania. Jednak ich niewątpliwą wadą są różne kształty i pojemności, co denerwuje właścicieli mających mało miejsca do ich przechowywania. Różne kształty nie zawsze pasują do pozostałych, przez co zajmują dużo miejsca i nie zawsze jesteśmy w stanie włożyć jedne z drugie.

Inaczej jest w pojemnikami sylikonowymi. Wiele z Was może mieć co do nich wątpliwości związane z ich szczelnością. Jednak zapewniam Was, że są one odpowiednio do tego przystosowanie. Niewątpliwą, i chyba największą, zaletą jest to, że bez problemu możemy je złożyć i zaoszczędzić sporo miejsca w szafkach, a nawet w torbie – gdy po skończonym posiłku czekają nas zakupy.

Kształty i pojemności

Lunchboxy znajdziecie różnej wielkości. Począwszy od malutkich, w których możecie przechowywać orzechy, pestki, czy cząstki owoców, przez pojemniki na jogurt z wydzielonym miejscem na płatki, czy inne dodatki, poprzez te większe, które mają kilka przegródek – przeznaczonych głównie na danie składające się z mięsa, warzyw i kasz.

Najczęściej można się spotkać ze zwykłymi, prostokątnymi pojemnikami, często z przegródkami. Jednak bardzo ciekawym rozwiązaniem są te, o których wcześniej wspominałam – na jogurty, smoothies, czy shake’i. Zazwyczaj są przeznaczone na drugie śniadanie, dzięki dodatkowemu, mniejszemu pojemniczkowi możemy cieszyć się chrupiącymi płatkami lub świeżo dodanymi owocami. Do takich pojemników czasami dołączone są rurki lub łyżki – również plastikowe. Dzięki temu nie musimy nosić ze sobą dodatkowego żelastwa.

Must have dla aktywnych

Każdy zabiegany, a także ten, który przestrzega diety i stara się jeść systematycznie wie, że przygotowywanie posiłków i odpowiednie ich spakowanie to nie lada wyzwanie. Dlatego właśnie pomocą służą nam lunchboxy. Dzięki tak wielkiemu zainteresowaniu takimi pojemnikami producenci wymyślają coraz to nowe kształty, zastosowania, pojemności, kolory i przegródki, które mają jeszcze bardziej ułatwić użytkowanie. Teraz już nie masz wymówek, systematyczne jedzenie nie będzie już dla Ciebie problemem! 🙂

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *