Skatepark nie tylko dla zawodowców

Wszyscy ciągle mówią o wzroście temperatury, odrobinie promieni słonecznych przebijających się przez szare niebo, a także poprawie humoru dzięki obecności słońca. Każdy pragnie skorzystać z ładniejszej pogody, odetchnąć cieplejszym powietrzem, wyjść na spacer, posłuchać ćwierkania ptaków, a także naładować swoje wewnętrzne akumulatory.

Jak wykorzystać pierwsze promienie słońca?

Większość z nas zazwyczaj wybiera się na spacer, do zoo, na rynek, czy do parku. Spacery są piękne i rozluźniające, ale może warto postawić na odrobinę ruchu? Krótki trucht, czy bieganie to też dobry pomysł – przy okazji poćwiczymy nad kondycją i rozpoczniemy sezon.

Jednak bieganie jest bardzo sztampowe. Może jednak wyciągniemy rower z piwnicy? Albo odwiedzimy sklep sportowy i kupimy hulajnogę? Ostatnio stają się bardzo modne – nie tylko ze względu na wypoczynek, ale również jako środek transportu w drodze do pracy.

A w przypadku, gdy wolisz w większym stopniu wykorzystać pracę mięśni, poczuć wiatr we włosach i poczuć się jak nastolatka – polecam rolki. Dzięki nim wyrzeźbisz i ujędrnisz nogi oraz pośladki, które to coraz częściej zaczniesz pokazywać w związku ze zbliżającym się latem.

Wykorzystaj kółka

Jakie kółka? Różne. Zarówno rower, hulajnogę, czy rolki. Dobierz odpowiedni strój i zabierz ze sobą sprzęt. Dzięki temu możesz zrobić swój trening – w głównej mierze będzie to cardio, w którym popracujesz nad swoją kondycją i koordynacją. Możesz ustawić pachołki, czy przeszkody, a przy okazji polepszyć swoją technikę jazdy, nauczyć się hamować (gdy jesteś początkującą w danym sporcie).

Odwiedź skateparki

Gdy chcesz spróbować swoich sił na rolkach, hulajnodze, czy ekstremalnym rowerze, a boisz się, że przy okazji staranujesz przechodniów, bądź, co gorsza, nie wyhamujesz przed skrzyżowaniem – polecam odwiedzić miejsca przeznaczone do nauki i miejsc przeznaczonych na szaleństwo. Odpowiednim rozwiązaniem będą skateparki. Każde miasto (większe, czy mniejsze) powinno mieć taki obszar, który jest przeznaczony dla rolkarzy, deskorolkarzy i innych. Dla tych, którzy w oddzielonym i spełniającym wszelkie zasady bezpieczeństwa miejscu mogą zarówno się uczyć jazdy, jak i szlifować swoje umiejętności.

Zazwyczaj w miasta mamy do czynienia ze skateparkami zbudowanymi z ramp i wzniesień. Jest to wyznaczony teren, najczęściej betonowy, na którym miłośnicy adrenaliny mogą trochę poszaleć. Wysokości i szerokości zarówno ramp, jak i bowli mogą być różne – niskie wzniesienia dla początkujących, jak i wysokie, sięgające do kilkunastu metrów – dla bardziej zaawansowanych. Co to są bowle? Przypominają baseny o zaokrąglonych krawędziach, które ułatwiają triki i jazdę – dając możliwość nadania większej prędkości podczas jazdy.

Skateparki w Polsce

Jednak w Polsce, gdzie skateparki nie cieszą się tak dużą popularnością często świecą pustkami, są zaniedbane i robią jako miejsce letnich, wieczornych spotkań dla młodzieży. Mimo, że są przystosowane zarówno dla tych początkujących (dzięki łagodnym wzniesieniom i specjalnie wyznaczonym miejscu, w którym mogą czuć się bezpiecznie), jak i dla bardziej zaawansowanych (poprzez dodanie przeszkód, jak i wyższych ramp).

Może właśnie dlatego warto odświeżyć miejsca, które służą jedynie do wieczornych schadzek, dając osobom aktywnym możliwość realizacji swoich pasji, a także szlifowania dotychczas zdobytej techniki. Nie bójmy się skateparków i nie kojarzmy ich z niebezpieczeństwem – popatrzmy na to inaczej i ujrzyjmy możliwości, które daje nam miasto dla rozwijania swoich pasji bez dodatkowych opłat!

Tagi: ,

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *