Jak utrzymać piękne ciało po lecie?

Lato coraz rzadziej daje o sobie znać, humory stają się tak samo smętne, jak i pogoda, a nasz organizm coraz częściej reaguje na zmiany pogody. Powoli nadchodzi ten czas, w którym niestety trzeba schować do szafy letnie buty, sukienki i kremy do opalania, a wyjąć ciepłe swetry, zaopatrzyć się w kakao i zacząć rozglądać się za mandarynkami 😉 Podobnie jak z ubraniami, nasze ciało na zimę również chętnie otula się kolejną warstwą, nie tylko ubrań, ale i… tłuszczyku. Jak utrzymać piękną, letnią sylwetkę na dłużej? O tym poniżej.

Piękna sylwetka nie tylko na lato
Jeśli ciężko pracowałaś na smukłe i jędrne ciało, którym chciałaś się pochwalić na plaży zapewne szkoda Ci będzie, gdy Twoje ciało powrotem pokryje się ochronną warstwą tłuszczyku, a mięśnie staną się mniej widoczne. Skoro już osiągnęłaś swój cel na pewno tego nie zaprzepaścisz, a będziesz chciała utrzymać swoje ciało w tak pięknym wydaniu. Przecież w święta i sylwestra również będziesz chciała założyć piękne kreacje i pochwalić się płaskim brzuchem oraz pięknie zaokrąglonymi pośladkami. Dlatego warto utrzymać dotychczasowe przyzwyczajenia, aby czuć się pięknie i w dalszym ciągu skupiać na sobie uwagę i podziw innych.

Przemyślane posiłki
Po powrocie z wakacji i wbiciu się w natłok pracy nie zapominaj o odpowiedniej diecie. Nie zastępuj drugiego śniadania batonami, słodyczami, czy Fast foodami, przygotuj sobie wcześniej pyszne dania, których będą Ci zazdrościć inni współpracownicy. Jeśli nie chcesz startować w zawodach, a po prostu zależy Ci na zdrowym trybie życia nie musisz wszystkie ważyć i obliczać. Wystarczy, że Twoje posiłki będą zróżnicowane i przemyślane. Unikaj nadmiaru słodyczy, węglowodanów i gazowanych, słodkich napojów. Pamiętaj o produktach pełnoziarnistych oraz warzywach i owocach.

Odpowiednie nawodnienie
Oprócz zróżnicowanej i wartościowej diety bardzo ważne jest nawodnienie organizmu. Należy o tym pamiętać w pochmurne i deszczowe dni, kiedy nie odczuwamy aż takiego pragnienia. Jednak odwodniony organizm jest dużo bardzo zmęczony i niechętny do jakiegokolwiek ruchu. Poza tym, woda odpowiada za zdrowy wygląd skóry i lepsze samopoczucie.


Ruch
Pomimo zmiany pogody i braku możliwości skorzystania z pięknej aury nie rezygnuj z aktywności fizycznej. Gdy jest chłodniej biega się nawet przyjemniej, niezbyt wysoka temperatura również sprzyja spacerom po górach. A jeśli pragniesz wykonać trening cardio, czy interwał, a nawet zrobić ćwiczenia na poszczególne partie ciała – możesz wykonać je również w domu, na zwykłej siłowni, czy nawet siłowni zewnętrznej. Najważniejsze to mieć na uwadze, że 3 miesiące ćwiczeń nie utrzymają się na kolejne 9 miesięcy – musisz walczyć o piękną sylwetkę i dbać o nią bez względu na to jaka pora roku przed Tobą.

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *