Jesienne bieganie – jak się do niego przygotować?

Jesień nadchodzi wielkimi krokami i trudno się przed nią ochronić. Wraz z nią dopada nas lekki stan depresyjny, przeziębienia, a także chęć leniuchowania przed komputerem z miską chipsów, w ciepłym swetrze i ciekawym filmem lub serialem. Jak się przed tym uchronić? Co zrobić, by nie zaprzepaścić swojej szansy na piękną sylwetkę? Jak utrzymać ją nawet jesienią?

Motywacja
Przede wszystkim musisz mieć motywację do tego, aby zapracować na swoje piękne ciało. Oglądając się w lustrze widzisz, że musisz ujędrnić swoją skórę, zlikwidować odrobinę tłuszczu i na jego miejsce popracować nad mięśniami? Bieganie to idealny pomysł na rozpoczęcie swojej przygody z dbaniem o wymarzoną sylwetkę. Chcesz wyglądać lepiej, czuć się lepiej i być bardziej wypoczęta? To właśnie bieganie pozwoli Ci dotlenić mózg, zrelaksować się i zapomnieć o problemach dnia codziennego. Dodatkowo, oprócz spokoju i relaksu, zyskujesz piękną sylwetkę. Chyba warto, prawda?

Odpowiedni strój
Jeśli już uwierzyłaś w siebie, podjęłaś decyzję o tym, że chcesz zawalczyć o piękną figurę i zmotywowałaś się na tyle, że w każdej wolnej chwili masz ochotę wybiec z mieszkania i cieszyć się wiatrem we włosach pomyśl o zdrowiu i bezpieczeństwie. Przygotuj się odpowiednio. Znajdź opaskę odblaskową i komin na szyję. Wypróbuj które buty okażą się najbardziej wygodne lub kup nowe, przeznaczone jedynie do biegania. Przygotuj termoaktywne legginsy i koszulkę, natomiast na chłodniejsze wieczory bluzę, czy kurtkę wiatrówkę. Tak przygotowana pamiętaj o rozgrzewce i butelce wody w ręce.

Kompan
I najważniejsze, czyli towarzystwo podczas biegania. Jeśli boisz się wychodzić sama po zmierzchu lub po prostu nie lubisz samotności wyznacz sobie cel z koleżanką, chłopakiem lub znajdź grupę osób zainteresowanych wspólnych bieganiem. Jeśli natomiast nie chcesz zadręczać się smutnymi myślami sama, a nie na rękę Ci czyjaś obecność zabierz na spacer psa, na pewno dobrze mu zrobi odrobina ruchu 😉 Natomiast gdy nie masz takiej możliwości zabierz ze sobą telefon, mp4, czy inny sprzęt grający, słuchawki i ulubioną składankę muzyczną dostosowaną do Twojego obecnego nastroju! Muzyka zawsze poprawia samopoczucie, a okoliczności lasu, czy cichego osiedla podczas biegu i możliwość dotlenienia się na pewno dobrze Ci zrobi 🙂

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *