Siłownie zewnętrzne – kolejna gmina decyduje się na ich budowę

siłownie zewnetrzne alwernia

Siłownie zewnętrzne mają coraz większą rzeszę fanów – powstają nie tylko w dużych miastach, ale i małych gminach. Gmina Alwernia właśnie dołączyła do grona tych szczęśliwców. Jej mieszkańcy niedługo będą mogli cieszyć się siłowniami zewnętrznymi z prawdziwego zdarzenia!

Siłownie zewnętrzne to przyszłość aktywności na świeżym powietrzu. Po co wydawać pieniądze na drogie karnety na zwykłe siłownie, skoro można wybrać się na darmową siłownię zewnętrzną, dostępną dla wszystkich przez 24 godziny na dobę, i ćwiczyć w miłych okolicznościach przyrody. Gmina Alwernia właśnie zapewniła swoim mieszkańcom taką alternatywę. Już niedługo w pięciu sołectwach tej gminy powstaną profesjonalne siłownie zewnętrzne, których wykonawcą jest firma Fit Park.

Inwestycja w gminie Alwernia

Gmina Alwernia to kolejna gmina, w której powstanie sieć siłowni zewnętrznych. Burmistrz Tomasz Siemek podpisał już umowę na realizację tej inwestycji, której wykonawcą została firma Fit Park z Torunia, specjalizująca się w projektowaniu, wyposażeniu i montażu siłowni zewnętrznych. Cała umowa jest warta 163 282,50 zł, jednak burmistrzowi udało się pozyskać środki zewnętrzne, które sfinansują prawie 60% całej inwestycji!

Siłownie zewnętrze na topie

Miło słyszeć o kolejnych inwestycjach mających na celu propagowanie zdrowego stylu życia. Ważne jest to, że siłownie zewnętrzne powstają nie tylko w dużych miastach, ale także w małych gminach, które liczą zaledwie kilka tysięcy mieszkańców. Taką gminą jest właśnie gmina Alwernia (województwo małopolskie, powiat chrzanowski), gdzie w mieście Alwernia – siedzibie władz gminy – mieszka jedynie ok. 3500 mieszkańców.

silownie zewnetrzne

Właśnie w tych najmniejszych gminach często brakuje miejsc, gdzie mieszkańcy mogliby aktywnie spędzić swój wolny czas. Nie ma profesjonalnych obiektów sportowych, boisk czy placów zabaw dla dzieci. Trudno się dziwić, że ludzie przeważnie siedzą w swoich domach, skoro brakuje miejsc, gdzie mogliby zrelaksować się na świeżym powietrzu.

Dlatego inwestycja gminy Alwernia jest tak istotna! Burmistrz stanął na wysokości zadania, dając możliwość mieszkańcom gminy aktywnego wypoczynku i treningu poza domem. Siłownie zewnętrzne są przeznaczone dla wszystkich – każdy znajdzie tam coś dla siebie. Mogą stać się miejscem spotkań całej gminnej społeczności. Taka inwestycja to strzał w dziesiątkę! Warto wyjść z domu i aktywnie spędzić czas z przyjaciółmi. Żyjmy zdrowo i aktywnie!

Gmina Alwernia zdecydowała, by to właśnie firma Fitpark wykonała dla nich siłownie zewnętrzne. Fitpark ma za sobą już wiele udanych realizacji obiektów do aktywnej rekreacji. Wszystkie urządzenia dostarczane przez Fitpark są wykonane z najwyższej jakości materiałów i posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty, co zapewnia o ich bezpieczeństwie i jakości.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *