Trening na świeżym powietrzu – jak i gdzie go wykonać?

Siłownie zewnętrzne, stepper

W ostatnim czasie zarówno sport, jak i zdrowa dieta stały się bardzo modne, natomiast osoba, która nie dba o siebie staje się mniej atrakcyjna dla innych.

Coraz częściej mówi się o aktywności fizycznej, gdzie prym wiodą przede wszystkim siłownie (głównie po nowym roku kiedy to połowa populacji stara się zrealizować noworoczne postanowienia). Jednak nowością stały się siłownie zewnętrzne. Co to jest i jak z nich korzystać? O tym poniżej.

Siłownie zewnętrzne, ćwiczenia na prasie nożnej
Siłownie zewnętrzne, ćwiczenia na prasie nożnej

Siłownie zewnętrzne to nowe rozwiązanie wykorzystania przestrzeni miejskiej – zarówno tej w miejskich blokowiskach, jak i w spokojnych i oddalonych od zgiełku miast parkach. Jest to teren, który został zaopatrzony w podstawowe sprzęty poprawiające kondycję i samopoczucie za sprawą wykorzystania masy ciała osoby ćwiczącej. Dzięki łatwym w obsłudze sprzętom oraz zamieszczonych na nich instrukcjach obsługi siłownia stanie się przyjemna w użytkowaniu nawet dla osób, które z podobnymi urządzeniami nie miały wcześniej do czynienia. Urządzenia często są ustawione w określonych grupach treningowych, z których można wyróżnić: trening cardio (wzmacniający wydolność płuc oraz serca), trening siłowy (pomagający zbudować masę mięśniową), rozciąganie i masaż (które mają poprawić kondycję stawów i zastanych mięśni) oraz trening ogólnorozwojowy (pomagających poprawić kondycję).

Siłownie zewnętrzne, masażer
Siłownie zewnętrzne, masażer
Siłownie zewnętrzne, wioślarz
Siłownie zewnętrzne, wioślarz

Jednak outdoor fitness to nie tylko maszyny, ale również wszelkiego rodzaju ścianki wspinaczkowe, liny do wspinania, drabinki, równoważnie i wiele innych. Dla osób bardziej kreatywnych i doświadczonych w kwestii ćwiczeń, dla których siłownie w pomieszczeniach okazały się zbyt tłoczone, nie będzie problemem wymyślenie nowych zastosowań do podstawowych urządzeń – przyniesienie ze sobą piłki lub gum do rozciągania pomoże w większym stopniu wykorzystać potencjał takich przestrzeni. Natomiast za dodatkowe obciążenia mogą nam służyć butelki z wodą, które i tak każdy powinien zabierać nawet na najbardziej podstawowy trening!

Siłownie zewnętrzne, zalety ćwiczeń
Siłownie zewnętrzne, zalety ćwiczeń

Outdoor fitness stał się idealnym zamiennikiem dla siłowni wewnętrznych. Jego zaletą jest przede wszystkim to, że jest bezpłatny! Nie trzeba już kupować drogich karnetów, aby zacząć wyglądać lepiej! Wystarczy bardziej przemyślana dieta oraz regularne wizyty w siłowniach zewnętrznych. Ponadto w porównaniu z tradycyjną siłownią outdoor workout nie kojarzy się z zamkniętą i przesiąkniętą potem przestrzenią, a odwrotnie – ze świeżym powietrzem i możliwością odetchnięcia pełną piersią. Takie wykorzystanie wolnej przestrzeni coraz częściej staje się dodatkiem do hoteli, ośrodków rehabilitacyjnych, wypoczynkowych, przedszkoli, czy innych, co wpływa korzystnie na ogólne postrzeganie takich miejsc, a także poprawia ich wizerunek w oczach potencjalnych klientów.

Jak mówi stare przysłowie – ruch to zdrowie! Bowiem aktywność fizyczna sprawia nie tylko, że organizm jest lepiej dotleniony, ale także poprawia samopoczucie i redukuje stres. Dobrym rozwiązaniem będzie spacer połączony z krótkim treningiem z wykorzystaniem tzw. siłowni pod chmurką. Zatem nie zastanawiaj się dłużej, wyłącz komputer i wyjdź na zewnątrz!

Tekst przygotowany na podstawie materiałów producenta siłowni zewnętrznych FitPark: www.fitpark.pl/silownie-zewnetrzne.html. Siłownie zewnętrzne produkowane przez FitPark to najwyższa jakość urządzeń do ćwiczeń na powietrzu.

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *