Jaką aktywność wybrać zimą?

Aktywność na powietrzu

Spadek temperatury i biała aura za oknem sprawia, że tracisz motywację i rezygnujesz ze sportów? Nie masz pomysłów na aktywność w towarzystwie śniegu?

Zima to dla jednych utrapienie, konieczność odśnieżania samochodu i wyciągnięcia zimowych swetrów. Dla innych natomiast okazuje się wybawieniem i chęcią skorzystania z oferty sportów zimowych. Są one idealnym rozwiązaniem, gdy starasz się utrzymać piękną sylwetkę!

Aktywność na powietrzu

Właśnie rozpoczyna się sezon dla tych, którzy z utęsknieniem przeglądali strony internetowe wyciągów narciarskich i sprawdzali kamerki ze stoków. Dobrze dobrana, nieprzemakalna, a zarazem trzymająca ciepło odzież to podstawa dla każdego, kto ma zamiar poszaleć na stoku. Na kurtce, spodniach, jak i rękawicach nie ma co oszczędzać – szczególnie jeśli dopiero się uczysz, ale już złapałaś bakcyla. Przecież wyjazd na stok polega na zabawie i wykorzystaniu tego czasu do maksimum, a nie zamartwianiu się, że po kilku upadkach nawet nasza bielizna jest już mokra. Do tego kask, szalik i ciepła herbata w termosie – z takim zaopatrzeniem jesteśmy przygotowani do zjazdów. Oczywiście należy pamiętać o rozgrzewce! Wtedy istnieje mniejsze prawdopodobieństwo niechcianych kontuzji. Ponadto, wyjazd na stok może być ciekawym pomysłem, gdy chcesz aktywnie spędzić czas ze znajomymi.
Ale jazda na snowboardzie, czy nartach to nie tylko wyjazd rozrywkowy – jest to ciekawa forma aktywności podczas zimy, kiedy to warunki do biegania nie są zbyt sprzyjające. Podczas takich sportów na pewno możemy nauczyć się koordynacji ruchowej. Dlatego na stokach często można spotkać małych narciarzy, czy snowboardzistów, którzy oprócz świetnej zabawy uczą się utrzymywania równowagi.

Aktywność na powietrzu

Do każdego sportu potrzebna jest odpowiednia technika – to dzięki niej nie szkodzimy sobie, a dodatkowo wzmacniamy np. kręgosłup.
Podczas uprawiania sportów zimowych mamy do czynienia z bardzo intensywnym treningiem – w porównaniu z tym, który robimy na co dzień. Trening na stoku jest około 3 razy dłuższy!

Aktywność na powietrzu

Ponadto sporty zimowe angażują mięśnie całego ciała. Gdy przybieramy odpowiednią pozycję, mięśnie są napięte, a nasze ruchy dostosowują się do ukształtowania terenu i prędkości. W ten sposób nawet na stoku wykonujemy poniekąd trening siłowy. W związku z tym, po kilkugodzinnej jeździe możesz poczuć się jak po wizycie na siłowni – nie zdziw się, gdy kolejnego dnia poczujesz mięśnie, o których nie miałeś pojęcia. W końcu o to chodzi – gdy nie masz pomysłu na trening, wybierz się na stok!

Co więcej, podczas jazdy na nartach, czy snowboardzie zaczynamy inaczej oddychać, co przekłada się na wydolność pracy serca! Warto przypomnieć, że aktywność na świeżym powietrzu pomaga także dotlenić organizm.

Zatem gdy przychodzi zima nie rezygnujmy z aktywności na świeżym powietrzu! Również sporty zimowe są dobrym sposobem, aby poprawić zarówno swoją kondycję, jak i sylwetkę! Ponadto jazda na nartach, czy snowboardzie może być świetnym pomysłem na kilkudniowy wyjazd ze znajomymi. Jeśli jeszcze nie próbowałeś swoich sił w sportach zimowych czas to zmienić – zobaczysz ile zyskasz radości i satysfakcji!

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *