Trening w Łodzi – gdzie ćwiczyć na świeżym powietrzu?

trening na swiezym powietrzu

Jest mnóstwo miejsc na trening w Łodzi. To miasto jest bowiem pełne świetnych miejsc, gdzie można aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Zapomnij o dusznych siłowniach, pora wyjść na zewnątrz!

W Łodzi stawiają na sport. W tym mieście powstaje coraz więcej nowych inwestycji, które są nastawione na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Dzięki temu każdy mieszkaniec ma możliwość darmowego treningu na nowoczesnych obiektach. Zwykłe siłownie kosztują, dlatego nie wszyscy mogą sobie pozwolić na dłuższe karnety, natomiast korzystanie z tych miejsc jest zupełnie darmowe (lub wiąże się z symboliczną opłatą).

Alternatywa tradycyjnej siłowni

Mowa oczywiście o siłowniach zewnętrznych, które cieszą się sporą popularnością. Są przeznaczone dla wszystkich – bez względu na wiek czy sprawność fizyczną. Sprzętów do ćwiczeń jest wiele, więc trening z powodzeniem można dopasować do swoich możliwości. W Łodzi już każda dzielnica posiada przynajmniej jedną siłownię pod chmurką. Te obiekty są całkowicie darmowe i dostępne przez 24 godziny na dobę.

Łódź w czołówce „zielonych miast” Polski

Czy wiedzieliście, że to właśnie w Łodzi znajduje się największy las w obrębie miasta w Europie? Chodzi oczywiście o Park Łagiewnicki, który liczy 1205ha. Jednak oprócz tego w Łodzi jest ok. 60 parków i lasów, gdzie każdy może aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, nie wyjeżdżając nawet z miasta. To idealne miejsca na jogging, przejażdżkę rowerową, jazdę na rolkach czy trening z przyjaciółmi.

Dzieciaki na dwór!

Jeśli twoje dzieci narzekają na nudę, koniecznie zabierz je do parku linowego, na kąpielisko bądź zorganizuj im trening z przyjaciółmi na Orliku, których w Łodzi jest już kilkadziesiąt. To idealne miejsce do zabawy, gier zespołowych i treningu cardio. Park linowy, który znajduje się m.in. w Parku nad Sokołówką, jest przeznaczony nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych i młodzieży, dlatego z powodzeniem można się tam wybrać z całą rodziną. Natomiast kąpielisko sprawdzi się świetnie w letnie upale dni, tym bardziej, że można tam wypożyczyć kajak, łódkę lub spróbować swoich sił na nartach wodnych.

gdzie trenowac

Street workout I skateparki

Street workout to nowa i wciąż mało popularna dyscyplina sportu, dlatego nie ma jeszcze zbyt wielu obiektów do takich treningów, jednak Łódź może się nimi pochwalić. Obecnie w tym mieście jest już 4 strefy do street workout, natomiast do końca 2018 r. ma być ich już 5. Jeden z nich jest w Parku Podolskim na Dąbrowie. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o skateparkach, których Łódź ma przynajmniej kilka. Najpopularniejszy jest ten na Widzewie.

Jak widać, w Łodzi nie brakuje miejsc do treningu na świeżym powietrzu. Wystarczy tylko wstać z kanapy, włożyć sportowe buty i ruszyć w miasto.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *