Szczoteczka soniczna – zawalcz o piękny uśmiech!

szczoteczka soniczna

Szczoteczka soniczna to najwłaściwszy wybór, którego możesz dokonać w walce o piękny uśmiech i zdrową jamę ustną. Jak działa? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Gdzie tkwi sekret, dzięki któremu szczoteczka soniczna spełnia swoje funkcje? Niesamowicie szybkie ruchy główki szczoteczki, której włókna działają w sposób wymiatający finalnie daje niezwykłą satysfakcję z korzystania każdego dnia. Włosie szczoteczki sonicznej dynamicznie się porusza z prędkością od 31 000 do 96 000 pulsacji na minutę, co w połączeniu z falami dźwiękowymi, które wykorzystywane są w technologii sonicznej powoduje powstanie tzw. aktywnej chmury bąbelków. Mikrobąbelki te wnikają na odległość ok 4mm od końcówki włókien. Ułatwia to zdecydowanie dotarcie w najbardziej niedostępne zakątki jamy ustnej, takie jak przestrzenie międzyzębowe, czy tylne mniej widoczne przestrzenie.

W sytuacji, gdy użytkownik na stałe nosi aparat, implanty, czy mosty, szczoteczka soniczna powoduje, że czyszczenie zębów staje się przyjemnością i gwarancją odpowiedniej pielęgnacji. Wykorzystywane w sonicznych szczoteczkach delikatne włosie w połączeniu z ruchem wymiatającym powoduje, że przy korzystaniu niegroźna jest recesja dziąseł. Dlatego szczoteczki soniczne polecane są osobom zmagającym się z problemem wrażliwych dziąseł, oraz cierpiących z powodu paradontozy.

Jakie korzyści niesie za sobą używanie szczoteczki sonicznej?

Korzyści płynących z użytkowania szczoteczek sonicznych jest dużo więcej m.in. powrót do naturalnego koloru zęba, wybielenie, usuwanie powstałego osadu oraz przebarwień (kawa, papierosy, wino), ograniczenie powstawania kamienia nazębnego, uczucie niesamowitej świeżości, ulżenie w bólu (np. ząbkowanie), radość z dobrej kondycji całej jamy ustnej na długie lata. Efekty jakie daje szczoteczka soniczna są bardzo szybko zauważalne, dlatego to rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością na świecie. Największą popularnością cieszą się szczoteczki soniczne takich producentów jak: Philips, SEYSSO, Whitewash, Panasonic, czy FOREO. Są to marki, które w trosce o zadowolenie społeczeństwa, oraz coraz to inne nowinki ze świata z modelu na model udoskonalają swoje produkty, by sprostać wszelkim wymaganiom. W swoich produktach oferują nam funkcjonalność, oraz dbają o to, żeby również zmysł estetyczny został odpowiednio zaspokojony. Szczoteczki soniczne tworzone są z największą starannością przy konsultacji z najbardziej cenionymi lekarzami stomatologii na świecie.

szczoteczki soniczne

Jaki program pracy posiada szczoteczka soniczna?

W zależności od wyboru marki, czy modelu, z którego użytkownik będzie korzystał, szczoteczki soniczne posiadają różnego rodzaju programy pracy. Wybór programu opiera się przede wszystkim o preferencje częstotliwości osoby korzystającej ze szczoteczki np. SEYSSO Gold White program Clean – 2 minutowy program do codziennej higieny – 82 000 pulsacji na minutę, a program Gum Care – 3 minutowy program, który sprawia, że dziąsła poprzez masaż stają się mocniejsze – 70 000 drgań na minutę. Programy dają nam swobodę wyboru tego co nam najbardziej pasuje.

Szczoteczki soniczne posiadają wymienne główki. W poszczególnych modelach szczoteczek sonicznych istnieje możliwość posiadania jednej szczoteczki, ale dzięki wydajnym, wymiennym końcówkom może korzystać z niej cała rodzina. Niektóre warianty szczoteczek sonicznych posiadają końcówki, których włosie dzięki odbarwianiu się pokazuje stopień ich zużycia.

Szczoteczka soniczna uważana jest przez wielu za produkt ekskluzywny, w który trzeba zainwestować sporo pieniędzy. Może i nie jest to tani sprzęt, ale na pewno zwróci się poprzez mniejsze zapotrzebowanie chodzenia do stomatologów. Stan jamy ustnej się poprawi, a wizytówka w postaci pięknego uśmiechu potrafi zdziałać więcej, niż tysiąc słów.

Informacje zawarte w artykule pochodzą ze strony HappyDental https://www.happydental.pl/category/szczoteczki-soniczne, gdzie znajdziemy najwyższej jakości szczoteczki soniczne w atrakcyjnych cenach, które pozwolą zachować piękny i zdrowy uśmiech całej rodzinie. Szczoteczka soniczna to inwestycja w zdrowe zęby na wiele lat.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *