Co robić, by cieszyć się jędrnym biustem na dłużej?

Piersi, czyli największy przyjaciel (lub wróg) kobiety. Może być pięknym atrybutem, bądź okropną udręką. To od Ciebie zależy, czy go pokochasz, czy znienawidzisz. Musisz pamiętać, że pomimo tego jaką ma wielkość, to nikt inny, jak Ty sama możesz zatroszczyć się o jego wygląd, stan i jędrność.

Dlaczego biust wiotczeje?

Dzieje się tak nie tylko ze względu na wiek i tak zwaną siłę grawitacji, ale również z Twojego powodu! Naturalnym jest, że z wiekiem skóra traci jędrność, a biust (szczególnie ten pokaźnych rozmiarów) staje się bardziej obwisły, niż byśmy tego chciały. Jednak Twój styl życia również na to wpływ. Garbisz się? Nosisz źle dobrane biustonosze? A może uwielbiasz spać na brzuchu? Przez to kształt i jędrność Twojego biustu może Cię już nie zadowalać tak, jak kiedyś.

Odpowiedni stanik

Jednak możesz coś na to zaradzić. Najpierw wybierz się na zakupy. Miła zmiana, prawda? 😉 Wybierz się do braffiterki, to ona pomoże Ci dobrać odpowiedni model i rozmiar stanika, aby Twój biust wyglądał pięknie i czuł się dobrze. Może się okazać, że do tej pory nosiłaś o kilka rozmiarów mniejszy stanik, niż powinnaś! Taka wizyta może nas pozytywnie zaskoczyć 😉

Zmień nawyki

Aby cieszyć się pięknym biustem na długie lata popracuj nad swoim kręgosłupem. Staraj się utrzymywać wyprostowaną postawę ciała i nie garb się! Jeśli lubisz spać na brzuchu, może powinnaś przekonać się do innej pozycji? Najbardziej popularna jest embrionalna – przytulna, kojarzy się z dzieciństwem i przynosi przyjazne sny 😉

Uwielbiasz długie kąpiele? Świetnie się składa. Masaże chłodnym strumieniem wody poprawią krążenie i bardzo pozytywnie wpłyną na stan Twojego biustu!

Ćwiczenia dla biustu

Co prawda, biust składa się głównie z gruczołów i tłuszczu, jednak dzięki ćwiczeniom wykonywanym w okolicy klatki piersiowej, ramion i barków możemy „podnieść” i ujędrnić nasze piersi.

Jakie ćwiczenia należy wykonywać? Jeśli chodzisz na siłownię będą to podnoszenie sztangi na wysokości klatki piersiowej, rozpiętki, które możesz wykonać również w domu przy pomocy hantelek lub innego obciążenia (rozciągają mięśnie klatki piersiowej), a także szereg maszyn, które możesz wykorzystać na trenowanie klatki piersiowej.

Gdy wolisz spędzać czas na świeżym powietrzu dobrym rozwiązaniem okaże się pływanie. Naprzemienne ruchy rąk świetnie rozgrzeją i rozciągną klatkę piersiową, a dodatkowa obecność wody jeszcze bardziej je ujędrni! W towarzystwie wody również świetnym ćwiczeniem okaże się wiosłowanie.

Gdy wolisz ćwiczyć w domu wykonuj takie ćwiczenia jak: damskie pompki (zapleć stopy i skieruj je ku górze opierając się na podłodze kolanami), rozpętki (tym razem zamiast hantli możesz użyć butelek z wodą – znad klatki piersiowej rozciągaj pół ugięte ręce aż poczujesz ściśnięte mięśnie karku), odwodzenie ramion (co równocześnie rozciągnie mięśnie grzbietu) i wiele, wiele innych.

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *