Plaża nie tylko do opalania

Gdy temperatura wzrasta powyżej 25 stopni Celsjusza ludzie zaczynają się uśmiechać, kobiety zakładać letnie sukienki, czy spódnice, a mężczyźni cieszą oko większymi dekoltami i widokiem pięknych nóg. Kobiety, aby pięknie wyglądać katują swoje ciało dietami, ćwiczeniami i łapią promienie słońca kiedy tylko mają ku temu możliwości. W wolnych chwilach udają się nad wodę, aby leżeć plackiem i zmienić kolor skóry na bardziej brązowy. Jednak wizyta nad wodą nie musi sprowadzać się tylko do nudnego odliczania ile czasu leżeć na brzuchu, a kiedy należy się położyć na plecach. Może to być świetny czas na chwilę dla siebie i dla swojego ciała. Aktywność na plaży to nie tylko dobry trening, ale także piękny widok dla spragnionych mężczyzn 😉

Bieg wzdłuż linii brzegu

Jeśli mieszkasz niedaleko morza, jeziora, czy zalewu jest to dla Ciebie idealne rozwiązanie. Na rozciąganie i trening najlepiej wybrać się o poranku, kiedy słońce aż tak bardzo nie grzeje, a powietrze nie jest ciężkie i da się oddychać, czując jednocześnie przyjemny zapach wodnej bryzy. Taki trening doda Ci energii na resztę dnia, idealnie pobudzi (bieganie zamiast kawy? Czemu nie!), a także przyspieszy metabolizm! Pamiętaj jednak, jeśli zależy na spaleniu niechcianej tkanki tłuszczowej – Twój bieg nie może być krótszy, niż 20 minut. To dopiero po tym czasie tkanka tłuszczowa zacznie się spalać.

Pływanie

Skoro mowa o zbiornikach wodnych i plaży, każdemu na myśl przyjdzie pływanie. I prawidłowo, bowiem to właśnie ten sport powinien cieszyć się dużą popularnością, szczególnie w lecie. Dzięki pływaniu wzmocnisz mięsnie brzucha i pleców, popracujesz nad ujędrnieniem barków, przedramion, a także… klatki piersiowej! Dodatkowo, taki trening dobrze wpłynie nie tylko na Twoje ciało, ale również samopoczucie i..skórę. Mówi się, że w wodzie szybciej się opalamy. Zatem dzięki pływaniu masz 3 w 1 – trening, relaks oraz opalanie. Czego chcieć więcej? 🙂

Siatkówka plażowa / ringo / freesbe

Ta opcja zdecydowanie sprawdzi się w przypadku wypadu nad wodę z grupą znajomych. Kiedy już znudzi się Wam leżenie na plaży, czy pluskanie w wodzie, pamiętajcie, że na plaży możecie się również świetnie bawić! Należy jednak pamiętać, że siatkówka plażowa, ringo i freesbe odrobinę różni się od tej na hali, czy na gładkiej powierzchni, ponieważ opór piasku jest większy i ciężej będzie wykonać Wam niektóre ruchy, zwroty, czy ataki. Jednak dzięki temu będziecie się lepiej bawić, śmiać i pokonywać słabości.

Taka forma rozrywki to również świetne ćwiczenie dla Twojego ciała. Dzięki bieganiu i doskakiwaniu do piłki, czy krążka jest to świetny trening dla Twoich nóg i pośladków (wykroki, przyjęcia i wyskoki), jednak górne partie ciała również nie zostają pominięte. Prawidłowa postawa świetnie wpływa na mięśnie brzucha i grzbietu, a odbicia piłki i serwy, a także łapanie talerza, czy pierścienia wpłynie pozytywnie na mięśnie przedramion i barków!

Badminton

Kojarzy się głównie z zabawą z dzieciństwa. Dlaczego do tego nie powrócić i nie poczuć się chwilę jak dziecko? Oprócz świetnej zabawy wzmocni zarówno Twoje mięśnie nóg, pośladków, brzucha, jak i rąk. Dodatkowo przy podbieganiu do lotki trochę się upocisz, dlatego dodatkowo wykonasz trening cardio. Świetna opcja, prawda?

Jaki rodzaj aktywności na plaży jest Ci najbliższy? 🙂 Pamiętaj, wypad nad wodę nie musi być nudny!

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *