Zmęczone nogi? Zrelaksuj się poprzez ćwiczenia!

Zmęczone nogi to coś, co doskwiera Ci po ciężkiej, kilku (-nasto) godzinnej pracy? Jak przynieść sobie ulgę?

Bolące, zmęczone nogi to najgorsza bolączka głównie kobiet. Po ciężkim dniu w pracy, długich spacerach, czy monotonnym staniu to właśnie nogi najczęściej odmawiają posłuszeństwa.

Komu najczęściej doskwiera ten problem?

Najbardziej na zmęczone nogi narzekają osoby, które wykonują stojące i często przemieszczające się (pieszo) zawody. Są to głównie kelnerki, sprzątaczki, farmaceuci, fryzjerzy, listonosze, czy ochroniarze. Długie godziny spędzone w pozycji stojącej, czy chodzącej męczą nogi, sprawiają, że stają się opuchnięte i znacznie częściej narażone na ryzyko pojawienia się żylaków.

odpoczynek-w-domu

Jak przynieść ulgę nogom?

Jeśli nadal jesteś w pracy, a czujesz, że Twoje nogi już odmawiają Ci posłuszeństwa wypróbuj kilku sposób na rozluźnienie.
Jeśli akurat masz przerwę, wykorzystaj ją na odpoczynek – również nóg! Podnieś je do góry i trzymaj do pół godziny (oczywiście jeśli masz taką możliwość). Dzięki temu zalegająca krew zacznie z powrotem prawidłowo się przemieszczać i odczujesz ulgę ucisku i poczucia dyskomfortu. To powinno pomóc i dodać sił na kolejne godziny pracy!
Letnia kąpiel – brzmi idealnie? Bo tak jest, chłodna woda łagodzi obrzęki, a zarazem pobudza krążenie krwi. Dzięki temu ból nie będzie już tak nieprzyjemny, a nogi napuchnięte.
Masaż stóp – jeśli nie masz nikogo, kto mógłby przynieść Ci ulgę, zrób to sama! Uciskaj najbardziej obolałe miejsca, aby je rozluźnić.
Jednak najważniejsze, to wygodne obuwie! Gdy nie musisz biegać w szpilkach postaw na płaskie buty, jednak z odrobinę grubszą podeszwą. Dzięki temu nawet bez dodatkowych kół ratunkowych Twoje nogi wytrzymają o wiele więcej czasu w męczącej pracy!

nogi-odpoczynek

A może ćwiczenia?

Najlepszym i najszybszym sposobem na pozbycie się uczucia zmęczenia nóg, przy jednoczesnym poprawieniu krążenia krwi jest pływanie! Nogi się rozluźnią, a Ty odstresujesz się po męczącym dniu i rozluźnisz swoje zastane mięśnie.
Ćwiczenie, które możesz wykonywać w pracy, czy podczas przygotowywania posiłków, to… wspinanie się na palce. Dzięki temu będziesz napinała i rozkurczała mięśnie, co pomoże pozbyć się uczucia spiętych nóg, a także rozluźni je.
Kolejne ćwiczenia na ukojenie bolących nóg, to takie, które możesz wykonać nawet w pracy – wyjdź do toalety, czy wyczekaj moment, w którym nie ma nikogo obok Ciebie. Wykonaj kilka przysiadów lub skłonów, nie dość, że się pobudzisz, to na dodatek pozbędziesz się bólu.
I ostatnie ćwiczenie na zmęczone nogi, które mogę Ci zaproponować odbywa się w pozycji siedzącej. Polega ono na naprzemiennym prostować raz jednej, raz drugiej stopy. Ćwiczenie to wykonuj w kilkunastu powtórzeniach do czasu ustania bólu.

Pamiętaj, że zmęczone, opuchnięte i bolące nogi to przypadłość, która może się zdarzyć sporadycznie lub ciągnąć za każdym razem podczas pracy. Musisz wiedzieć jak sobie z tym radzić, aby chociaż przez chwile przynieść ulgę nogom. A jaki jest Twój najlepszy sposób na zmęczone nogi?

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *