Łyżwy – trening w formie zabawy

Trening poprzez zabawę? Czemu nie! Wygłupy na łyżwach, to idealna aktywność dla leniwych.

Łyżwy kojarzą mi się z zabawą, wieczornym chillem spędzonym z chłopakiem lub paczką znajomych. To przede wszystkim świetny sposób na odpoczynek i frajdę po ciężkim dniu. Jednak mimo wszystko, taka forma spędzenia wolnego czasu to również świetny trening dla naszego ciała.

Odpoczynek

Łyżwy, jako jeden z nielicznych sportów można zaliczyć do formy relaksu. Nie masz pomysłu na spędzenie czasu ze znajomymi, pragniesz się rozluźnić, ale bez hektolitrów alkoholu? Póki pogoda jest jeszcze zimowa wykorzystaj to! Zabierz swoją ekipę na łyżwy! Powygłupiajcie się, jak za starych, dobrych czasów, poczujcie się jak dzieci. Nie dość, że problemy zejdą na dalszy plan, to dodatkowo Twój umysł odpręży się tak samo, jak Twoje ciało.

łyżwy-lodowisko

Aktywność

Pomimo tego, co napisałam wyżej – taka forma zabawy jest również świetną alternatywą dla Twoich treningów. Nie zawsze musisz je wykonywać na siłowni, z dodatkowym obciążeniem, czy wykorzystując coraz to bardziej wymyślne maszyny. Wykorzystaj siłę i możliwości swojego ciała, wykrzesaj z siebie jak najwięcej. Baw się świetnie, a dodatkowo ujędrnij swoje ciało i spal zbędne pokłady tkanki tłuszczowej.

Trening

Trening na łyżwach pozwoli Ci w szczególności wysmuklić i ujędrnić ciało. Nie jest to, jak mogłoby się wydawać, jedynie trening nóg i pośladków. Dzięki temu, że będziesz się starać utrzymać odpowiednią pozycję i napięcie mięśni potrzebne do jazdy i wykonywanych ruchów, wykorzystasz również mięśnie brzucha, grzbietu, czy przedramion! Wybierając się na łyżwy wykonasz tak zwany trening obwodowy, czyli pobudzisz do działania mięśnie całego ciała.

łyżwy

Dodatkowe zalety

Dodatkowym atutem takiego treningu jest to, że dzięki świetnej zabawie nie będziesz odczuwała zmęczenia, a jedynie przyjemność z tak dobrze spędzonego czasu!
Co więcej, odprężysz się i podniesiesz poziom hormonu szczęścia.
Dotlenisz się, dzięki czemu Twój mózg będzie pracował dużo owocniej – szczególnie przydatne okaże się w czasie sesji!
A oprócz świetnej zabawy, zagwarantujesz sobie dobry trening, który niekoniecznie miałabyś ochotę wykonać w domu, czy na siłowni.

A Ty? Kiedy ostatnio byłaś na łyżwach? Może czas skorzystać z zimowej aury?

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *